עשייה חברתית

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

התכנית תעסוק בכל שבוע בעשייה חברתית רחבה, ויוקדש לעניין בכל שבוע יום וחצי. שנה ב' במהותה צריכה להיות תקופה בה המשתתפים מממשים את רעיונותיהם ויוזמותיהם משנת המכינה, וזו גם הזדמנות מעולה עבורם להתחיל ולהחזיר את ההשקעה הגדולה המושקעת בהם.

בפני המשתתפים בתכנית יוצעו מספר אפשרויות, ובליווי מנהל התכנית כל אחד בונה לעצמו יום שעוסק בעשייה חברתית שמעסיקה את אותו המשתתף - על פי הדברים שחשובים לו.

המשתתפים יזהו את הדבר שהכי מפריע להם במרחב הנגב, יצרו קשר ויבנו לעצמם יום שלם מבוקר עד ערב. המשתתפים יתנסו במציאת מקומות שמשמעותיים להם כמו שיצטרכו לעשות בעתיד בחייהם האזרחיים, יקבעו מפגש הכנה עם המקום, ויבנו לעצמם יום שלם של עשייה.

במרחב ישנן פעילויות רבות ומגוונות מאוד לפעול ולהתנדב בהן: כפר נוער לחלופת מעצר, עבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, קשישים וניצולי שואה, נוער בסיכון, אוכלוסייה בדואית, עבודה בחינוך הפורמלי ובלתי פורמלי במרחב ועוד.

 

אפשרות נוספת היא קידום או הקמת יוזמה חברתית. במהלך שנת המכינה המשתתפים למדו להרים פרויקטים חברתיים וקהילתיים מקצה לקצה. במהלך יום זה תהיה אפשרות למשתתפים להתחיל להקים או לקדם פרויקטים חברתיים אותם הם יקדמו וידחפו בכל שבוע במהלך יום שלם.